دوربین مداربسته بی سیم تبریز

دوربین مداربسته بی سیم

دوربین مداربسته بی سیم / دوربین مداربسته بیسیم / دوربین مداربسته وایرلس نوعی دوربین مداربسته می باشد که اتصال آن به گیرنده تصاویر بصورت بی سیم می باشد. دوربین مداربسته وایرالس را می توان در دو نوع آنالوگ و ip (تحت شبکه) دسته بندی کرد.

دوربین مداربسته بی سیم تبریز

دوربین مداربسته بی سیم

دوربین مداربسته بی سیم / دوربین مداربسته بیسیم / دوربین مداربسته وایرلس نوعی دوربین مداربسته می باشد که اتصال آن به گیرنده تصاویر بصورت بی سیم می باشد. دوربین مداربسته وایرالس را می توان در دو نوع آنالوگ و ip (تحت شبکه) دسته بندی کرد.

دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ

برای ارسال و دریافت تصاویر از یک فرستنده امواج در سمت دوربین و از یک گیرنده امواج در سمت گیرنده تصاویر استفاده می کنند. تصاویر فرستاده شده توسط دوربین به امواج رادیویی تبدیل می شوند و این امواج توسط گیرنده مجددا به سیگنال تصویر تبدیل شده و این دوربین ها را می توان مستقیم به هر مانیتور و یا دستگاه ظبط کننده تصاویر متصل نمود.

این دوربین ها دارای کیفیت تصاویر کم و همچنین محدودیت در برد ارسال تصاویر بصورت بی سیم را دارند و امروزه استفاده از آنها منسوخ گردیده است.اما همچنان شاهد هستیم که در کشور ما تبلیغات زیادی برای فروش آنها صورت می گیرد.

دوربین مداربسته بی سیم تحت شبکه

و اما مورد بحث اصلی ما در رابطه با دوربین مداربسته وایرلس تحت شبکه می باشد که سیگنال تصاویر آنها بصورت دیجیتالی بوده و تصاویر و داده های دوربین بهمراه استاندارد ۸۰۲/۱۱ روی خط WiFi ارسال می شوند. کیفیت تصاویر این دوربین ها بسته به نوع آن می تواند بسیار بالا باشد و هر نیازی را برطرف کند.

دوربین مداربسته بیسیم تبریز

برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته بی سیم تحت شبکه / IP می توان به دو طریق عمل کرد
– چنانچه شما تنها از یک دوربین استفاده کنید می توانید پس از اعمال تنظیمات شبکه دوربین و تنظیمات SSID و کلمه عبور آن توسط لپ تاپ و یا گوشی موبایل و یا کامپیوتر شخصی تان وارد شبکه دوربین شده و تصاویر آن را دریافت کنید.
– اما زمانی که شما از چندین دوربین تحت شبکه بیسیم در محل خود استفاده کنید باید تمام دوربین ها را به یک access point وصل کرده و سپس آن access point را به nvr و یا سوئیچ شبکه خود متصل کنید تا بتوانید اصطلاحا ping هر کدام را داشته باشید.
برای افزایش برد سیگنال این دوربین ها نیز می توان از چند access point در شبکه داخلی استفاده کرد و آن access point ها را به یکدیگر link کرد.به این طریق می توان تصاویر دوربین مداربسته بیسیم را با برد بالاتری ارسال کرد.

کاربردهای دوربین مداربسته بی سیم
استفاده از انواع دوربین های امنیتی، امروزه یکی از موارد بسیار مهمی در اماکن مسکونی و کسب و کار است. قیمت دوربین مداربسته وایرلس بسیار مناسب است؛ به همین دلیل استفاده از این دستگاه در منازل مسکونی، از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

موارد کاربرد دوربین های مداربسته بی سیم به صورت زیر است
کنترل و نظارت بر امنیت منازل مسکونی
نظارت بر ساختمان های اداری و تجاری
کاربردهای پلیسی (با نصب این دوربین ها در مکان های ویژه، به طور نامحسوس امکان تحقیقات وجود دارد)

دوربین مداربسته وایرلس

دوربین مداربسته وایرلس

معایب دوربین مداربسته بی سیم
دلایل فراوانی برای استفاده از دوربین های مداربسته وایرلس وجود دارد که این نوع دوربین مداربسته را نزد مشتریان این سیستم ها محبوب کرده است، از این دلایل میتوان به کم شدن میزان کابل کشی، در نتیجه کم شدن کابل ها زیبایی بیشتر، امکان استفاده از این دوربین ها در نقاط سخت و غیر قابل کابل کشی زیاد، کم شدن برخی هزینه ها و … اشاره نمود.

اما معایبی هم در استفاده از این سیستم ها وجود دارد، مثلا بیشتر خریداران فکر میکنند که با خرید این نوع دوربین مدار بسته دیگر بطور کامل از کابل کشی راحت میشوند و میتوانند دوربین را در هر مکانی که دوست دارند نصب نمایند، اما این فکر اشتباه است زیرا حتی این نوع دوربین های مدار بسته نیز به کابلی برای تغذیه برقشان نیاز دارند،ممنک است بگویید از دوربین هایی با باطری استفاده میکنیم اما استفاده از باطری ریسک شما را بسیار افزایش میدهند.

حتی اگر شما بتوانید باطری با کیفیت خیلی خوب پیدا کنید و از اینکه هیچ مشکلی نداشته باشد اطمینان داشته باشید باز هم هر باطری ای عمر مفیدی دارد و پس از این دوره دیگر دوربین مداربسته بی سیم شما کار نخواهد کرد و شما باید باطری آن را عوض کنید و فکر کنید این اتفاق زمانی بیفتد که شما در سفر هستید یا به هر دلیلی دسترسی به آن ندارید.

با توجه به نکات گفته شده در خرید این نوع دوربین های مدار بسته دقت بیشتری داشته باشید و فقط مواقعی که واقعا به آن نیاز داشتید نسبت به خرید آن اقدام کنید.

مشکلات امنیتی دوربین های مداربسته بی سیم
همه خریداران دوربین مداربسته اولین و مهمترین عاملی که آنها را به سمت خرید سوق داده است مسائل امنیتی و بالا بردن ضریب امنیت محل مورد نظرشان است، بزرگترین مشکل سیستم های مداربسته وایرلس امکان از کار انداختن این سیستم ها به راحتی و با یک دستگاه نویز میباشد، امروزه استفاده از این نوع سیستم در مکان های امنیتی ممنوع میباشد و فقط جهت مصارف نظارتی از این سیستم استفاده میشمود.

دلیل دیگر ضعف امنیتی این نوع سیستم ها ذات خود سیستم وایرلس و بی سیم است که به عنوان مثال شما گوشی های موبایل خود را به عنوان کاربردی ترین سیستم وایرلس در نظر بگیرید که با همه پیشرفت ها در گوشی های هوشمند و آنتن های مخابراتی باز هم به دلیل نقص یکی از اینها ممکن است برای دقایقی یا لحظاتی آنتن شما از بین برود، شما همین موضوع را به سیستم دوربین مداربسته بی سیم بست دهید و متوجه خواهید شد که همین دقایق نیز برای شما در بر دارنده ریسک خواهد بود. لینک دوربین مداربسته تبریز در شبکه اجتماعی لینکدین.

تمامی نکات گفته شده در این مقاله دال بر خریدن یا نخریدن سیستم مداربسته بیسیم نمیباشد و ما فقط سعی داریم اطلاعات کافی به شما عزیزان بدهیم تا در هنگام خرید بهترین دوربین مداربسته را انتخاب کنید.


مرکز تخصصی دوربین مداربسته تبریز

فروش، نصب و پشتیبانی انواع دوربین مداربسته در تبریز